

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Height | 1.7 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 685.207974 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 66 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 2 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 5 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 272
Distributors
pcbx
Unit Price$11.65050
Ext.Price$11.65050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.65050 | $11.65050 |
| 10 | $9.24777 | $92.47770 |
| 25 | $8.64759 | $216.18975 |
| 50 | $8.31131 | $415.56550 |
| 100 | $7.98811 | $798.81100 |
| 300 | $7.51067 | $2253.20100 |
